czwartek, 15 września 2016

Bombki elfia i anielska

Pierwszą pokazuję z aniołkami, które przysiadły na chmurce i podziwiają gwiazdy. :) Na górze i na dole bombki jest pasta holograficzna w której zatopiłam gwiazdki.


Na drugiej bombce rozgościł się elfik w czerwieni.
Platynowy świecznik

Świecznik ten ma w sobie łańcuch led. Był odrapany. Wyczyściłam go. Pomalowałam platynową bielą, czubek dostał blasku dzięki paście holograficznej. Siatka ma dziwne właściwośći, sprawia, że ledy wyglądają jak gwiazdy.


Skrzaty dwa.

Pokazuję tu dwa drewniane skrzaty. Jeden biały drugi czerwony, ich czapki spryskałam lakierem z brokatem. U podstawy nakleiłam koronki.wtorek, 13 września 2016

Bombkowo, brokatowo. ;)

Tu zaszalałam na całego z brokatem. :) Motywy są na środku bombki. Zaś góra i dół dostały tyle brokatu i gwiazdek ile zdołał klej przyswoić.
Są dwie takie strojnisie. Jedna srebrna, druga złota.

Na złotej jest gromadka bałwanków.  Srebrny jest solo, choć powielony.


Bombki z motywami z kartek pocztowych

Dwa lata temu? Rany! Jak ten czas pędzi! Pokazywałam transfer motywu z kartki pocztowej na bombkę. W tym roku postanowiłam zużyć po dwie kartki z garści, które kupiłam lata temu. Są to świąteczne elfiki.
Pierwszy pokazuję żółty. I tu uwaga dla tych, którzy używają mojego sposobu. Trzeba bardzo uważać z dopasowywaniem motywu do bombki. Bo wzór może lekko popękać. Znaczy się nie rozpadnie się na kawałki. Ale pod gumą farba potrzaska. Co widać na jednym "żółciaku".
Boki potraktowałam brokatem. W nim złote gwiazdki. Tak jakoś w tym roku na bogato mnie naszło. :) Gwiazdki przy aniołku też posypałam brokatem. Skrzydełka to pasta strukturalna i żel brokatowy.
Drugi dokazuje przy choince.  Kilka elementów jego ozdób jak i choinka potraktowane zostały żelem holograficznym. Na boku bombki zgodnie z tego roczną tradycją pas brokatu z gwiazdkami. :)


I na końcu takie maleństwo, które nazwałam groszkiem. Bo dużo zieleni i te kulki otaczające motyw. :)