piątek, 22 listopada 2013

Decoupage na świecach.

Tutaj pokazuję decoupage wykonane na parafinie, to właściwe określenie. Bo jedną ozdobioną rzeczą jest świeca, a drugą świecznik wykonany z parafiny.

Pierwszy pokazuję świecznik.
Dostał motyw z serwetki, który wydał mi się bardzo pasujący do świecznika. Jest, to portret kobiety narysowany ołówkiem. Tło z serwetki powieliłam farbą. Całość zabezpieczyłam medium do decoupage na świecach. Chciałam zachować fakturę parafiny.


Świeca jest już z motywem świątecznym. Bardzo Spodobał mi się ptaszek w czapce mikołajowej dokleiłam jeszcze wiewiórkę i choinkę z innych serwetek.
Domalowałam tło farbami akrylowymi, które rozcieńczyłam z medium do świec w stosunku 1:1.8 komentarzy:

 1. A taką świeczkę normalnie można sobie zapalić?
  Fajna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za pochwałę. Tak takie świeczki normalnie można palić. Kilka już "sfajczyłam" nic prócz nich nie spłonęło. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ładne świeczki, ale ich nie kupuję, bo mi potem szkoda palić XD A to głupie, bo po to są, by oko nacieszyć i pomrugać światełkiem :)
  Ponad 8 lat temu dostałam taką ok. pół metrową świeczkę stożek z motylkami. Do tej pory stoi XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ja też tak mam. Stoją i wyglądają zamiast płonąc. Kilka ozdobiłam decoupage i się "wyświeciły". Bo chciałam sprawdzić jak się decoupage na świecy sprawdza w użyciu. Żebym mogła o tym opowiedzieć. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Kupiłam ja gołą, bo spodobał mi się sam pomysł parafinowego świecznika. Sam pomysł wzoru przyszedł póxniej.

   Usuń
 5. Pierwsza jest przepiękna ! Świetny motyw i b. ładnie domalowałaś tło ! :)
  Druga typowo świąteczna - śliczna !
  Z pięknymi świeczkami mam tak jak " mio" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CzaryMary witaj w klubie, tych którym szkoda spalić ładną świeczkę. ;) Co do tła, dziękuję. Pół godziny z życiorysu. :)

   Usuń