poniedziałek, 1 grudnia 2014

Bombka 3D z oświetleniem

Od dawna chciałam zrobić bombkę w której rozbłysną gwiazdy.
W zeszłym roku kupiłam kilka sporych akrylowych bombek. U modelarza nabyłam choinki, domki kupiłam na allegro.  Mini lampki z diodami w kształcie gwiazdek nabyłam po świętach w Pepco.
Przez rok leżakowały. :)
Wreszcie jakieś dwa tygodnie temu usadziłam małżonka przy stole i nakazałam sobie tłumaczyć na czym polega montowanie diód do baterii aby nic nie wybuchło. ;)
Okazało się, że potrzebuje czasu na zrozumienie prawideł. Ale zaopatrzyłam się już w książki i będę się uczyła schematów. Bo jakie takie pojęcie o lutowaniu mam. :)
Teraz jednak mam za dużo pomysłów świątecznych. Poćwiczę gdy sezon się skończy. Mam jedną rzecz do zrobienia, taką całoroczną. Będzie testem nabytych umiejętności.
Teraz małżonek spiął wszystko. Ja wymyśliłam sposób schowania baterii tak aby można było bombkę powiesić. Wybrałam małe pudełeczko z nakrętką, jest przezroczyste i przykręcone do kuli. Baterię można wymieniać. Na boku bombki jest mały włącznik.

 

 

8 komentarzy:

 1. Piękna ... co tu mówić lub jak w tym przypadku raczej pisać . Świetny pomysł z podświetleniem . Gratuluję .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Marzyłam o małym świecie rozświetlonym w bombce od lat. :)

   Usuń
 2. Jak ja lubię bombeczki 3D!!! A w tym roku nie miałam czasu zrobić jeszcze ani jednej. Twoje piękne, więc może się zapatrzę... :) Ale podświetlonej na pewno nie potrafię! Brawo za samozaparcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Miło, ze wpadłaś. :) Ja też kocham bombki 3D. Jak się troszkę człowiek przyłoży, to może zamknąć w akrylu baśń. :)

   Usuń
 3. Piękne bombki. A jakie śliczne pudełeczko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Co do pudełka. Staram się ostatnio robić moim wytworom opakowania. Aby się nie niszczyły. :)

   Usuń
 4. Rewelacyjny pomysł , jestem pod wrażeniem tych bombek :)

  OdpowiedzUsuń